,,Na tamten świat nikt się nie spóźnia. Niektórzy są nawet przed czasem…”

Z głębokim żalem przekazujemy smutną informację o śmierci naszego wieloletniego Pracownika, szanowanego Nauczyciela, cenionego Wychowawcy, a przede wszystkim wspaniałego Przyjaciela i dobrego Człowieka Ś.P. Aleksandra Terleckiego.

Przekazujemy najszczersze kondolencje Rodzinie, przesyłamy dobre myśli, wyrazy współczucia i nadziei.

Pogrążona w bólu

Społeczność PZS w Łopusznie

Informujemy, że odbiór certyfikatów potwierdzających kwalifikacje zawodowe
z sesji zimowej 2024r. odbędzie się 10.04.2024r. od godz. 9:00 w sekretariacie
Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie.

Informujemy że 29.03.2024(piątek) szkoła będzie zamknięta.

Informujemy, że dnia 27 marca 2024r. zostaną ogłoszone wyniki egzaminów
z sesji zimowej 2024r. Zdający będą mogli sprawdzić wyniki tych egzaminów poprzez PANEL ZDAJĄCEGO portalu SIOEPKZ. Osoby, które nie zdały egzaminu mogą do dnia 04.04.2024r. złożyć deklarację na egzamin poprawkowy w sesji letniej 2024r.

W PZS w Łopusznie trwają przygotowania do wyjazdu grupy młodzieży w ramach programu Erasmus +. Młodzież kształcąca się w kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarskie i technik mechanik odbędzie praktyki zawodowe w swoich zawodach we Włoszech. Trwają zajęcia kulturowe dotyczące Włoch – państwa, w którym młodzież będzie zdobywała doświadczenie. Realizowana jest tematyka związana ze środowiskiem przyrodniczym, demografią, gospodarką Włoch. Omawiane będą zagadnienia dotyczące bogatej historii, mitologii, architektury i zabytków tego państwa. Przedstawione zostaną typowe potrawy, tradycje, zwyczaje, wybitne postacie z włoskiej historii. Trwają również zajęcia językowe, mające na celu wzmocnienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

7 marca 2024 r. PZS w Łopusznie odwiedziła delegacja z wydawnictwa MM Publications Poland, z którym współpracuje nasza szkoła. Gościliśmy p. Sławomira Fastyna, p. Michała Skrzeka oraz p. Seana Thompsona – Irlandczyka, od 28 lat mieszkającego na Węgrzech, który pracuje jako konsultant i trener językowy dla wydawnictwa MM Publications oraz wielu innych instytucji w ramach Central Europe Assisting Educational Institutes.

Głównym celem spotkania było przeprowadzenie zajęć językowych z uczniami klas technikum i liceum. Lekcje miały formę bardzo aktywnych warsztatów, nastawionych na praktyczne zastosowanie języka angielskiego. Podczas quizu przygotowanego przez p. Seana uczniowie odpowiadali na pytania, opisywali wylosowane obrazki oraz wyciągali informacje z obejrzanych filmów i wysłuchanych piosenek. W trakcie zajęć Sean przekazał uczniom wiele cennych informacji na temat Irlandii, jej kultury, sportu oraz historii.

Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w quizie.

Jako nauczyciele angliści cieszymy się, że Panowie byli pod wrażeniem umiejętności językowych naszych uczniów. Dziękujemy za to spotkanie i do miłego zobaczenia.

Zespół nauczycieli języka angielskiego